Feriköy Organik Pazarı

Yazar : | 0 Yorum | On : 17 Eylül 2018 | Kategori : Mekan Önerileri

Feriköy Organik Pazarı

Aslında iyi mi kötü mü bilemiyoruz çünkü organik pazarların kurulması bize aslında marketlerde bulunan ürünlerin organik olmadığı gerçeği ile yüzleşmemiz gerektiğini gösteriyor. Şimdi gelelim Feriköy Organik Pazarına şirin ve sıcak bir ortamı var. Aslında çok büyük bir pazar değil ama istenilen bir çok şeyi bulabiliyorsunuz. Sağlıklı yaşamın hergün dahada önem kazandığı şu dönemde bu tarz organik pazarların olması bir anlamda bizi mutlu ediyor. Atalarınız gibi yemek yiyin diye bir yazı yazmıştık. Onların daha sağlıklı bir yaşam süremesinde elbetteki organik beslenmenin rolü çok fazla.

Organik Meyve & Organik Sebze - Feriköy Organik Pazarı

Feriköy organik pazarı Buğday Derneği tarafından 17.06.2006 tarihinden bu yana her Cumartesi kurulmaya başladı. Bir çok semt sakini ve uzaklardan gelenleri uğrak yeri olmayı başarmıştır.

Feriköy Pazarında Neler Var?

Pazarların klasiği olan sebze ve meyveler bulunuyor. Acur, kızıl bamya gibi çok fazla ortalarda bulamayacağımız sebzelerle karşılaşabiliyoruz. Özellikle elmalar böyle kurtlu gibi gözükmesi sanırım organik olduklarına ikna ediyor. Pazarımız petekli ballar, çörek otu yağı, organik paketli bir çok ürünlerin bulunmasından dolayı organik dediğimiz yaşama ev sahipliği yapıyor. Pazarda paketli organik ürünlerin satılması tabi alışık olduğumuz pazar mantelitesinden biraz uzak olduğundan ilk andaki şaşkınlık söz konusu oldu tabi. Ayrıca farklı yörelerimizden ürünlerde bulabiliyorsunuz.

Feriköy Organik Pazarında Yaşam

Feriköy Pazarında Neler Yapabilirsiniz?

Sadece pazar alışveriş değilde kahvaltıda yapma şansı sunuyor. Gözleme açan teyzeler, omlet ve menemen yapanlar, bir çok çeşit börek, kahvaltılık malzemeler ve önünde sıkılan meyve sulu bir ortamla karşılaşmak bizi baya memenun etmişti. Cumartesi kahvaltılarını burda salaş bir ortamda yapmak isterseniz tercih edebileceğiniz bir yer. Lezzetine gelince böreklerin ve gözlemlerin hatta yumurtalarında tadları gittiğimiz diğer günlere göre değişkenlik gösterebiliyor. Çok lezzetli diyemesekte fena değil ?

Feriköy Pazarının Yeri Neresi?

Elysium fantastikresidence ın sağ tarafına kalmaktadır. Haritayı sizlerle paylaşıyoruz.

Benzer Yazı ve Tarifler

Share This Post!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerik Korunmaktadır!